ZELENÁ DUNAJSKÁ LUŽNÁ, n.o. OZNAM

 

Naša nezisková organizácia Zelená Dunajská Lužná n.o., organizuje pre svojich priaznivcov už od roku 2010 kultúrne, spoločenské, spoznávacie a iné akcie. Medzi veľmi úspešné a obľúbené patrili Pondelky pre seniorov, návštevy divadelných predstavení v bratislavských divadlách, aj celodenné zájazdy po Slovensku či v zahraničí.

Podrobnosti o pripravovaných akciách, nahlasovanie sa a iné informácie, môžete pravidelne sledovať na stránke www.zrc.sk v časti - aktuality.

 

 

Nezisková organizácia Zelená Dunajská Lužná pripravila pre svojich priaznivcov na rok 2020 tieto akcie:

  1. V mesiaci február sa začala naša kultúrna cesta. Začali sme návštevou Štúdia l+s a divadelného predstavenia "Meno" v pondelok 17.2.2020. Komédia so skvelým obsadením, mimoriadnym situačným humorom pobavila každého a s úsmevom vo večerných hodinách sme sa spoločne autobusom vrátili do Dunajskej Lužnej.
  2. Vo štvrtok 5.3.2020 nám spríjemnila čas komédia "Mužské oddelenie" v Radošinskom naivnom divadle. Príbehy ľudí nám podali správu o stave duši ale nie o stave tela. Zacítili sme vôňu človečiny, vychutnali si hudbu v podaní tých najpovolanejších. Vydarené predstavenie ako vždy.
  3. Z dôvodu koronavírusu boli naplánované akcie zrušené aj návšteva SND. Náhradné termíny akcií Vám oznámime v dostatočnom predstihu.

 

 

 

Nezisková organizácia Zelená Dunajská Lužná pripravila pre svojich priaznivcov na rok 2019 tieto akcie:


1. V zimnom období sme si zvykli navštevovať bratislavské divadlá a tento rok to nie je inak. Vo štvrtok 24.1.2019 nás v Štúdiu l+s  pobavila hra "Listy Emilovi". S jedinečným, neopakovateľným humorom v podaní pána Milana Lasicu graduje táto hra, kde stvárňuje seniora v domove dôchodcov. Skvelé dialógy, piesne s budovateľskými i súčasnými šlágrami v podaní skvelých hercov obohatili toto predstavenie.

2. V stredu 13.3.2019 sme navštívili mestské divadlo MDPOH a užili si excelentné výkony hercov v divadelnej hre "Perníková dáma". Pod režisérskou taktovkou Valérie Schulzovej sa vynímali výborní herci ako Zuzana Fialová, Diana Mórová, Judit Bárdoš či Marián Mitaš. Veľmi dobrý výber hry pre divákov na zamyslenie i pobavenie.

 3. V mesiaci apríl sme pokračovali v našich návštevách kultúrnych stánkov, tento raz to bolo Radošinské naivné divadlo v utorok 16.4.2019 s hrou "Čo sa sníva trpaslíkom". Klasicky vydarené divadelné predstavenie plné humoru, piesní, tančekov a hlbokej myšlienky, ktorú vie jedinečne a svojsky podať vo svojich hrách pán Stanislav Štepka.

 4. Prvý jarný celodenný zájazd sme naplánovali do Maďarska v stredu 24.4.2019. Spolu s našim výnimočným sprievodcom Marcelom sme spoznali hrad a mesto Tata, vynovené krásne mesto Györ prepojené s našou slovenskou históriou a nakoniec staršie, ale milé mesto Sopron. Síce s problémami, ale nakoniec všetci sme prišli zdraví domov do Dunajskej Lužnej.

 5. Posledný jarný celodenný zájazd vo štvrtok 23.5.2019 sme venovali Českej republike.  Tento raz sme vybrali oblasť pri meste Brno, hrady Veveří a Pernštejn. Oba hrady sú historické skvosty, ktoré však potrebujú veľa financií na údržbu a zachovanie obkektov i pre ďalšie generácie. Mimoriadny vstup sme mali v Centre Eden, kde sme videli veľmi správnym spôsobom priblíženie: Žvota Pôdy, Panstva, Hanáckej vesničky, Pivovaru s vlastným pivom. Bolo to milé a náučné. Vo večerných hodinách sme sa dostali do svojich domovov plní zážitkov a hlavne všetci zdraví.

6. Jesenné obdobie sme začali celodenným zájazdom do Českej republiky v stredu 16. októbra 2019 a to do miest Litomyšl, Polička, Svitavy. Počasie nám zo začiatku neprialo, ale postupne sme vymenili dáždniky za slnečné okuliare, čo bolo veľmi príjemné. V Litomyšli sme absolvovali krátku prehliadku mesta, vstúpili aj do zámku Litomyšl a uvideli krásu 12 reprezentačných sál, barokové divadlo a záhradu. Po obedňajšej prestávke sme spoznali malé susediace mestečko Poličky, jeho unikátne opevnenie v dĺžke 1 220 metrov s 19 polkruhovými vežami. V rámci prehliadky mesta sa nám podarilo vstúpiť aj na toto opevnenie a vidieť mesto aj z výšky. Posledná zastávka tohoto dňa bolo mesto Svitavy, ktoré má v centre 2.najdlhšie podloubí v Českej republike. Niektorí si ho celé prešli, niektorí ochutnali kávičku, zákusky a iné malé dobroty. Večer sme sa šťastlivo vrátili do svojich príbytkov spokojní a plní zážitkov.

7.  V stredu 6.11.2019 sme navštívili divadlo Novú scénu a muzikál Cyrano z predmestia. Moderne naštudovaný príbeh lásky s mladou generáciou členov súboru divadla NS nám pripomenul hudbu Pavla Hammela, Mariána Vargu, Kamila Peteraja a pôvodný muzikál spred niekoľkých rokov8.

8. V popoludňajších hodinách v sobotu 30.11.2019 sme sa autobusom presunuli na vianočné trhy do srdca Bratislavy. V krátkosti sme si prešli námestia plné ľudí, ktorí tiež ochutnávali ponúkané dobroty, či kupovali vianočné darčeky. Večer nás už čakalo divadelné predstavenie v novej budove SND "Apartmán v hoteli Bristol". Toto predstavenie nás všetkých upútalo, pobavilo a odľahčilo od denných starostí. Obsadenie bolo excelentné, kostými krásne a celá výprava bezchybná. Spokojní sme v nočných hodinách prišli do našich domovov. 

9. Vo štvrtok 19.12.2019 sme pre Vás pripravili celodenný zájazd do Rakúska. Nádherný kláštor Stift Klosterneuburg a cisársky trakt sme prešli so sprievodkyňou v slovenskom jazyku. Kúpeľné mesto Baden so svojimi nádhernými pamiatkami,  parkami nám dopodrobna predstavil náš sprievodca Marcel. Samozrejme v individuálnom voľne sme ochutnali na vianočných trhoch rôzne dobroty, kúpili malé podarúnky pre našich najbližších. Pri krásnom počasí, výbornej atmosfére sme ukončili akcie pripravené pre Vás na rok 2019.

 

   
 

Ing.Eugen Oltus

riaditeľ ZDL,n.o.