ZELENÁ DUNAJSKÁ LUŽNÁ, n.o. OZNAM

Naša nezisková organizácia Zelená Dunajská Lužná n.o., organizuje pre svojich priaznivcov už od roku 2010 kultúrne, spoločenské, spoznávacie a iné akcie. Medzi veľmi úspešné a obľúbené patrili Pondelky pre seniorov, návštevy divadelných predstavení v bratislavských divadlách, aj celodenné zájazdy po Slovensku či v zahraničí.

Nakoľko naša nezisková organizácia nemá vlastné príjmy, z ktorých by bolo možné čiastočne dotovať tieto aktivity, požiadali sme preto obec Dunajskú Lužnú o dotáciu na rok 2016, 2017  ktorú nám poslanci Obecného zastupiteľstva odsúhlasili.

Vďaka ním môžeme opätovne navštevovať v zimných mesiacoch divadlá a v jarnom a jesennom období absolvovať zájazdy po Slovensku, Rakúsku, Čechách či Maďarsku.

Podrobnosti o pripravovaných akciách, nahlasovanie sa a iné informácie, môžete pravidelne sledovať na stránke www.zrc.sk v časti - aktuality.


 

 

Nezisková organizácia Zelená Dunajská Lužná pripravila pre svojich priaznivcov na rok 2018 tieto akcie:

1. Veľká sála činohry SND 20.1.2018 a divadelné predstavenie "Zmierenie alebo Dobrodružstvo pri obžinkoch". Palárikova úžasná veselohra plná spevu, tanca, lásky, patriotizmu, zmierenia, dobrodružstva a šťastného konca.

 

2.  V stredu 14.2.2018, presne na Valentína, sme navštívili divadlo MDPOH a div.predstavenie  od Moliéra "Zdravý, nemocný". Hra o hypochondrií, o ľudských neduhoch, bláznivých omyloch, nedorozumení a následne o vyliečení.

 

 

 

"Zelená Dunajská Lužná nezisková organizácia pripravila pre svojich priaznivcov v roku 2017 tieto akcie:

1. Historická budova SND dňa 28.2.2017 a div.hra "Pán Mimo". Bola to komédia o životnej náhode, zmene človeka a jeho ozdravnej kúre vďaka pravej láske. Hra plná veselých situácií, zvratov, ponaučení.

2. Nová scéna dňa 21.3.2017 veselohra "Pi, čaj miláčik!". Nahliadli sme do divadelného prostredia a času pred premiérou, kde nič nie je pripravené, javiskový chaos je jednoducho divadlo.

3. Radošinské naivné divadlo deň 10.4.2017 divadelná hra Stanislava Štepku "To nemá chybu". Horká komédia o spätnom naprávaní starých chýb, nahliadnutie do svojho života  či pracovného alebo súkromného, kde sa samotný autor zamýšľa nad životnými chybami".

4. Celodenný zájazd do Českej republiky 4.5.2017, kde sme spoznali hrad Bouzov, hrad Šternberk a mesto Litovel alebo Hanácke Benátky s miestnymi sprievodcami.

5. Celodenný zájazd na Slovensko 2.6.2017 a to do arboréta Borová hora, prešli sme k drevenému artikulárnemu kostolu Hronsek a spoznali mesto Banská Bystrica s mestskou Radnicou. Okrem miestnych sprievodcov nás sprevádzal aj nám dobre známy šikovný Marcel Šmátrala.

6. Po letných prázdninách, dovolenkách sme opäť pre vás pripravili celodenný zájazd do Českej republiky na Znojemsko. Po dlhšej ceste nás sprievodcovia previedli cez krásne priestory zámku Vranov nad Dyjí a okrem interiérov sme sa pokochali výhľadmi do okolia zámku. Spoznali sme i kráľovské mesto Znojmo a sprístupnené podzemie mesta. Nakoniec sa nám v plnej kráse predstavila kultúrna a technická pamiatka Vodní mlýn ve Slupi, ktorý je pozoruhudný, úžasne zrekonštruovaný a aj funkčný. Na ceste domov nás sprevádzali už len príjemné myšlienky na pekne strávený deň, počas ktorého sme spoznali veľa blízkych miest v ČR.


7. Posledný celodenný zájazd v tomto roku bol zájazd do Rakúska v stredu 18.októbra 2017.

Vstúpili sme do majestátneho hradu Burg Liechtenstein vo Viedenskom lese spolu so sprievodcom Marcelom, ktorý nás sprevádzal počas celého dňa. Vstúpili sme aj do podzemia, do jaskyne Seegrote, kde časť prehliadky sme absolvovali plavbou po priezračnom jazere. Milé mestečko Mödling, kúpeľné mesto Baden sme spoznali detailnou prehliadkou histórie ale i prítomnosti. Popri plnom programe sa tu stihla i kávička či obed. Ďalší vydarený výlet pri krásnom počasí.

 

8. Štvrtok 16.11.2017 Štúdio L+S a divadelné predstavenie "Na fašírky mi nesiahaj". Veľmi aktuálne dialógy v humornom tóne v podaní nám dobre známych pánov Milana Lasicu a Milana Kňažku, ktoré nám pripomenuli takto aj pána Júliusa Satinského a piesne autora  Jaroslava Filipa. Bol to príjemný večer strávený na vydarenom divadelnom predstavení v útulnom prostredí divadla Štúdio L+S.

 

9. V nedeľu 17.12.2017 sme zavítali do Novej scény na divadelné predstavenie "Aj muži majú svoje dni". Je to situačná komédia s pesničkami, humornými situáciami a príležitosťami  pre štyroch hercov-komikov, vtipné prekáranie dvoch svetov mužov a žien.

Po divadelnom predstavení sme ešte navštívili vianočné trhy na Hviezdoslavovom námestí, kde pri dobrotách si účastníci tejto akcie podebatovali a užili krásy Bratislavy. 

 

 

 

 

 

Zelená Dunajská Lužná - nezisková organizácia,

pripravila pre svojich priaznivcov v minulom roku 2016:

"Na východe nič nové" v nedeľu  24. januára 2016 v divadle Štúdio L+S, ktoré sme úspešne absolvovali a pobavili sa na dialógoch dvoch priateľov v podaní Tomáša Maštalíra a Mariána Miezgu, ktorí s humorom a iróniou hľadali odpovede na všedné aj nevšedné životné pravdy.

"Zmierenie alebo dobrodružstvo pri obžinkoch" sobota 27.februára 2016 v Slovenskom národnom divadle. Palárikové svetlé veselohry oprávnene neschádzajú zo slovenských javísk poháňané smiechovou silou publika. Toto divadelné predstavenie je o hrách lásky, náhody a dobrodružstve.

"Zmiešaná štvorhra" v pondelok 18.4.2016 v Radošinskom naivnom divadle. Stanislav Štepka autor hry a textov piesní sa zamýšľa s humorom i satirou nad kvalitou súčastného života a nad ľudským šťastím, či je to v krásnych veciach alebo v medziľudských vzťahoch. Je to výskum a pohľad dvoch úplne rozdielnych rodín.

 

Dňa 18.mája 2016 sme absolvovali celodenný zájazd do Rakúska. Navštívili sme benediktínsky kláštor a okolitý park v Melku, pán sprievodca nás previedol nádherným mestom Krems, mestom Tulln a nakoniec zaujímavými záhradami tiež v Tulln.

Dňa 2.júna 2016 sme absolvovali druhý celodenný zájazd so sprievodcom Marcelom a to do Čiech. V meste Vízovice nás zaujala prehliadka zámku, výroba vizovického pečiva, a ochutnávka v pálenici R.Jelínka. V nádhernom meste Kroměříž sme navštívili arcibiskupský zámok. Po prehliadke mesta sme stihli nahliadnuť do mestských záhrad.

Obidva zájazdy boli veľmi vydarené, program bol dobre pripravený, sprievodca výborný, počasie krásne a príjazd v nových autobusoch a hlavne všetci zdraví.

Mesto Brno, Špilberk, Slavkov u Brna, to bol náš jesenný celodenný zájazd, ktorý sme absolvovali v stredu 12. októbra 2016 Po preplnených cestách nás autobus firmy Satur doviezol do mesta Slavkov u Brna, kde nás pohltila história luxusu, ale i bojov a utrpenia. Krásny zámok, záhrady ale aj úžasná expozícia o histórií tejto oblasti. Druhým najväčším mestom Českej republiky nás previedla sprievodkyňa z Brna. Vyšli sme na Špilberk, vypočuli si zvonkohru, prešli parkom, videli sme z návršia centrum, ale i okolité časti mesta. Previedla nás uličkami, námestiami, okolo významných budov, divadiel, fontán. Bol to opäť vydarený zájazd a úspešný jesenný deň.

 

"Tri grácie z umakartu" v stredu 2.11.2016 v Štúdiu L+S sme si užili výbornú komédiu o troch ženách v jednej kuchyni a tri dni plných zvratov.

"Job interviews" v stredu 7.12.2016 divadlo MDPOH a ironická komédia o zábavnom priemysle, o životných zvratoch, rodine, priateľstvách.

"Vo štvrtok 15.12.2016 sme absolvovali celodenný adventný zájazd do Rakúska do mesta Vianoc Steyr, Steinbach, kde sme navštívili múzeá vianočných ozdôb, múzeum betlehemov, vianočné trhy a aj otvorenie adventného okienka na námestí v Steinbachu."

 

Ing.Eugen Oltus

riaditeľ ZDL,n.o.